>
>
Kuiv siseõhk – nähtamatu vaenlane meie heaolule

Kuiv siseõhk – nähtamatu vaenlane meie heaolule

Märkamatu kuivus, mis talvisel ajal korterisse või kontorisse hiilib, on paljudele tuttav. Õhk muutub kargelt kuumaks, nina kipub kinni jääma, nahk hakkab sügelema ja toataimed närbuvad justkui põhjuseta.
2078

Kui kütteperiood algab, juhtub meie kodudes sageli midagi, mida me palja silmaga ei märka. Õhk muutub kuivaks. See kuivus võib esmapilgul tunduda tühise ebamugavusena, kuid tegelikult mõjutab see nii meie tervist kui ka kodust keskkonda palju rohkem, kui arvata oskame. Kuiv õhk võib põhjustada nina ja kurgu kuivust, ärritada hingamisteid, halvendada und ning isegi kahjustada mööblit ja toataimi.

Sellele probleemile on olemas lihtne ja tõhus lahendus – õhuniisutaja. See tagasihoidlik seade suudab taastada õhus vajaliku niiskustaseme ning tuua märgatavat leevendust nii kehale kui ka kodule.

Miks õige niiskustase on oluline?

Tervislikuks peetav siseõhu suhteline niiskus jääb vahemikku 40–60%. Kui niiskus langeb alla selle, muutub limaskestade töö raskemaks – nina võib minna kinni, kurk kuivada ja silmad hakata kipitama. Eriti tundlikud on selle suhtes väikelapsed ja vanemad inimesed, samuti allergikud ja astmaatikud.

Lisaks mõjutab kuiv õhk und. Kui nina on öösel kinni või kurk kuiv, ei saa keha korralikult puhata. Samuti võib see soodustada viirushaiguste levikut – madala niiskuse korral püsivad viirused õhus kauem. Õige niiskustasakaal aitab seega tugevdada ka organismi loomulikku kaitsevõimet.

Õhuniisutajad – kuidas valida sobiv seade?

Õhuniisutajad on saadaval mitmes erinevas variandis, alates ultraheli-tehnoloogiat kasutavatest mudelitest kuni aurustavate või soojendatud auru eraldavate seadmeteni. Millist eelistada, sõltub kasutaja vajadustest ja ruumi suurusest.

Näiteks ultraheli õhuniisuti töötab väga vaikselt ja sobib seetõttu hästi magamistuppa. Samuti on see energiasäästlik ja sageli varustatud LED-tuledega või aroomiteraapia funktsiooniga. Auruga töötavad mudelid on küll veidi lärmakamad, kuid sobivad hästi suurematesse ruumidesse ja talvisesse kütteperioodi, kuna nad lisavad ka soojust.

Valikut tehes tasub jälgida ka muid tegureid: kas seadmel on sisseehitatud hügromeeter, mitu töörežiimi sellel on, kui lihtne on seda hooldada ning kas see sobib visuaalselt sinu interjööriga. Tänapäeva õhuniisutajad ei ole enam koledad plastkarbid, vaid pigem stiilsed sisekujunduselemendid.

Rohkem kui lihtsalt niiskus – mõju elukeskkonnale

Hea õhuniisutaja ei paranda ainult enesetunnet – see mõjutab ka ümbritsevat ruumi. Puitmööbel, parkettpõrandad ja muusikainstrumendid vajavad stabiilset niiskustaset, et vältida pragunemist või kuivamist. Samuti tunnevad toataimed end märgatavalt paremini, kui õhk pole liiga kuiv.

Lisaks aitab niisutatud õhk vähendada staatilist elektrit, mis kipub talvekuudel kogunema ning on ebamugav nii inimestele kui ka tundlikele elektroonikaseadmetele. See tähendab, et õhuniisuti aitab hoida kodu mitte ainult mugavamana, vaid ka turvalisena.

Kus kohast alustada?

Kui oled otsustanud, et soovid oma elukeskkonda parandada, on järgmine loogiline samm leida sobiv seade. E-pood Kliima1.ee pakub kvaliteetseid lahendusi, mille hulgast leiab nii kodukasutuseks kui ka suurematesse ruumidesse sobivaid mudeleid. Valikus on näiteks Adoluse ultraheli-õhuniisutajad, mis ühendavad kaasaegse tehnoloogia ja kasutusmugavuse.

Soovitame tutvuda erinevate võimalustega ja vajadusel küsida nõu asjatundjatelt. Õigesti valitud õhuniisutaja teenib sind aastaid ja aitab kaasa nii tervislikumale eluviisile kui ka paremale enesetundele.

Loe lisaks

Pindade korrektne ettevalmistus on iga ehitus- või renoveerimisprojekti edu võti.
Palkmaja soojustamine on oluline samm, et tagada parem energiatõhusus, pikendada hoone eluiga...